۹:۱۹:۳۶ - پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نشست خبری مصطفی سالاری”استاندار بوشهر با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار
مردم جنوب”نشست  خبری مصطفی سالاری”استاندار بوشهر با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار وتجلیل ازآنها در سالن کوثر استانداری برگزار شد . به گزارش مردم جنوب“دکتر مصطفی سالاری در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تبریک روز خبرنگار نقش مهم خبرنگاران را در جامعه مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به کارکرد […]

مردم جنوب”نشست  خبری مصطفی سالاری”استاندار بوشهر با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار وتجلیل ازآنها در سالن کوثر استانداری برگزار شد .

به گزارش مردم جنوب“دکتر مصطفی سالاری در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تبریک روز خبرنگار نقش مهم خبرنگاران را در جامعه مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با توجه به کارکرد مهم رسانه‌ها تلاش می‌کنیم رسالت‌مان را در قبال اصحاب رسانه بخوبی انجام دهیم.

وی،با بیان اینکه رسانه‌ها یکی از موثرترین راهکارهای نظارت مردم بر دولت هستند، گفت: وقتی رسانه‌های حرفه‌ای، دقیق و کارشناسانه کار می‌کنند می‌توانند در جامعه تاثیرگذاری خود را در  تحثقق خواسته‌های مردم و توسعه و پیشرفت نشان دهند.

استاندار بوشهر با تاکید بر انتقال مطالبات مردم به دستگاه‌های اجرایی خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه باید مسائل مطرح در جامعه شامل انتقادها و تحلیل‌ها، آسیب شناسی‌ها و پیشنهادها و مطالبات مردم را با زبان موثری به دستگاههای اجرایی و تصمیم گیرندگان منتقل کنند.

دکتر سالاری، از مصوبه ساماندهی ته‌لنجی در کمیسیون هیئت دولت خبر داد و اظهار داشت: طرح ساماندهی کالای همراه ملوان تحت عنوان ته لنجی که در  کمیسیون اقتصادی هیئت دولت مصوب شد که با تصویب آن در هیئت دولت تجارت سنتی و بازرگانی در استان بوشهر رونق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زندگی بیشتر مردم ساحل نشین استان بوشهر به بازرگانی سنتی و تجارت دریایی وابسته است افزود: با تصویب ساماندهی  کالای همراه ملوان، ضمن اینکه به ازاء هر ملوان ۶۰ میلیون تومان بدون پرداخت عوارض گمرکی کالا ترخیص می‌شود، صدور پروانه گمرکی این نوع مبادلات مرزی سبب  حل مشکل گردش کالا در استان بوشهر و رونق اقتصادی و معیشت مردم می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تصویب ساماندهی کالای همراه ملوان، آثار و برکات مهمی برای این قشر دارد خاطر نشان کرد: با تصویب طرح ساماندهی کالای همراه ملوان، ضمن معافیت ترخیص کالا به ملوانان، این اقشار تحت پوشش بیمه تحت اجتماعی قرار می‌گیرند و حقوق ماهانه دریافت می‌کنند.

دکترسالاری با بیان اینکه بیش از ۲۵۰۰ شناور تجاری در استان بوشهر فعالیت می‌کند افزود: با تصویب ساماندهی کالای همراه ملوان ۴۰ هزار  شغل ملوانی در استان بوشهر پایدار می‌شود.

وی با تاکید بر نوسازی ناوگان حمل و نقل دریایی گفت: تا نوسازی شدن ناوگان حمل و نقل دریایی، ساماندهی کالای ملوانی ادامه می‌یابد و از فعالیت‌های غیرقانونی خودروهای شوتی که وضعیت نامطلوبی در جاده‌ها ایجاد کرده‌اند جلوگیری می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرا نشدن طرح پتروشیمی دشتستان بیان کرد: پروژه پتروشیمی دشتستان که از ۱۰ سال پیش پیگیری می‌شد مجوزهای لازم برای اجرای آن صادر شد.

دکترسالاری با بیان اینکه برخی مردم ادعا کردند که اجرای این طرح محیط زیست و نخلستان‌ها را از بین می‌برد افزود:  ما به نظر آنان احترام گذاشتیم و از آغاز عملیات اجرایی ساخت پروژه پتروشیمی دشتستان جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه پتروشیمی دشتستان یک واحد پلی استال است خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه در گام نخست  محصول آن در تولید قطعه‌های پلاستیکی که درجاهایی که استحکام می‌خواهد استفاده می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ظرفیت پتروشیمی دشتستان سالانه ۲۰ هزار تن است تصریح کرد:  بازگشت سرمایه  مجتمع پتروشیمی دشتستان خوب و از لحاظ زیست محیطی نگرانی ندارد و این در حالی است که این واحد پتروشیمی از لحاظ مصرف آب روزانه یک‌هزار و ۳۷۰ مترمکعب مصرف می‌کند.

دکترسالاری با اشاره به اینکه کمیته استانی، مجوزهای زیست محیطی برای احداث پتروشیمی دشتستان صادر کرده است اظهار کرد:  هیچ کسی حق ندارد سرمایه گذاری که می‌خواهد طرحی که منجر به ایجاد اشتغال می‌شود را معطل کند.

وی با بیان اینکه هیچ طرح محلی برمردم تحمیل نمی‌شود افزود: این حق مردم است که سوال کنند و جانمایی طرح یاد شده باید مورد قبول سرمایه‌گذار باشد چراکه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در پتروشیمی دشتستان برآورد سرمایه‌گذاری است.

استاندار بوشهر به اجرای طرح‌های آبرسانی پرداخت و با بیان اینکه مشکل تامین آب آشامیدنی امسال نسبت به سال قبل کاهش یافته است افزود با راهکارهای پیش بینی شده تابستان امسال با مشکلات کمتری در زمینه تامین آب نسبت به سال گذشته روبرو هستیم.

وی اجرای پروژه‌های آب شیرین‌کن‌ها  را از اولویت این طرح‌ها دانست و گفت: با اجرا و تکمیل پروژه‌‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر بیش از ۳۳ درصد به ظرفیت تامین آب استان افزوده می‌شود.

دکترسالاری،افزایش برداشت آب از خط کوثر، احداث ۲ تصفیه خانه روی رودخانه شاپور را ازجمله اقدام‌های این استان برای برطرف کردن مشکل آب عنوان کرد.

استاندار بوشهر با اشاره به ساخت پنج سد در این استان بوشهر گفت: علاوه بر ساخت این سدها، برای تقویت سفره‌های آب زیرزمینی یک‌هزار میلیارد ریال در زمینه احداث طرح‌های آبخیزداری و بندهای آبی استان بوشهر اختصاص یافته است.

وی، از اجرایی شدن خط ریلی بوشهر خبر داد و گفت:برای اتصال  بوشهر به راه‌آهن شیراز، براساس برنامه‌ریزی انجام شده خط ریلی استان بوشهر امسال اجرایی می‌شود.

دکترسالاری به لایحه بندر آزاد تجاری بوشهر پرداخت و افزود: این لایحه که در هیئت دولت به تصویب رسیده، در نوبت مطرح شدن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است که خوش‌بین هستیم  به تصویب نمایندگان برسد.

وی، از اجرایی شدن خط ریلی بوشهر خبر داد و گفت:برای اتصال  بوشهر به راه‌آهن شیراز، براساس برنامه‌ریزی انجام شده خط ریلی استان بوشهر امسال اجرایی می‌شود.

m91k_img_7432.jpg

kl3z_img_7455.jpg1oy_img_7464.jpguajj_img_7456.jpg

1xfz_img_7470.jpg1q0k_img_7483.jpg