۱۵:۱۴:۵۲ - شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکلات خبرنگاران /حبیب قاسمی
مردم جنوب”هفدهم مرداد سالروز شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار نامیده شده است . خبرنگار این قشر پرتلاش و همیشه در صحته و همراه مردم کسی که زمان و وقت برایش بسیار مهم است و هرلحظه باید در صحنه باشد و صحنه ها را رصد و اطلاع رسانی نماید. به گزارش مردم جنوب”رسانه ها […]

مردم جنوب”هفدهم مرداد سالروز شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار نامیده شده است .
خبرنگار این قشر پرتلاش و همیشه در صحته و همراه مردم کسی که زمان و وقت برایش بسیار مهم است و هرلحظه باید در صحنه باشد و صحنه ها را رصد و اطلاع رسانی نماید.

به گزارش مردم جنوب”رسانه ها پل ارتباطی بین مردم و مسولین هستند که هر رسانه با حضور و تلاش هیئت تحریریه که یکی از ارکان آن خبرنگار است رسمیت پیدا می کند.

امروزه با توجه به گسترش امکانات لازم در هر کشور و جامعه خبرنگاران پرتلاشی وجود دارند که به طور شبانه روز مشغول تولید خبر و اطلاع رسانی به مردم هستند.

تنها فردی که بیش از همه به زحمات و تلاش های خبرنگاران این قشر پرتلاش جامعه واقف است مدیر مسولان هستند، که بدین وسیله به چند مورد از مشکلات این قشر اشاره که امید است مورد توجه مسولین محترم قرار گیرد.
۱- با رایزنی با بانک ها می توان زمینه در اختیار قرار دادن وام با بهره کم برای خبرنگاران اقدام نمود.

۲-دیگر مواردی که خبرنگاران به آن نیاز دارند بحث مسکن است که دولت می تواند با در اختیار قرار دادن زمین با هزینه مناسب به خبرنگاران مشکل مسکن این عزیزان را حل نماید.

۳-یکی از مشکلات مهم نشریات مکتوب نبود آگهی لازم است که امید است اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به همکاری و همراهی خانه مطبوعات زمینه فراهم نمودن آگهی های لازم از ادارات به نشریات محلی را فراهم نمایتد.

اگر نشریات دارای آگهی مناسب باشند قطعا بهتر و بیشتر از این می توانند به خبرنگاران خود خدمت نمایند.

۴-روز خبرنگار فرصتی است تا همه مردم به خصوص ادارات به طور مناسب از این قشر پرتلاش تقدیر و تشکر لازم به عمل آورند چون این عزیزان در طول سال تمام اخبار ادارات را تحت پوشش قرار می دهند. 

حبیب قاسمی مدیر مسئول هفته نامه مردم جنوب وپایگاه خبری سخن مردم”